کلیه کسانی که تمایل دارند از تحلیلهای تیم واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز استفاده کنند می توانند عضو باشگاه مشتریان بورس نیوز شوند و از این تحلیلها استفاده کنند و در نشستهای هفتگی آن شرکت نمایند . برای ثبت نام به سرویس باشگاه مشتریان بورس نیوز مراجعه شود .

کاربر مهمان خوش آمدید
.bourseblog.ir http://

Gold Chart
Silver Chart
Eur/usd Chart

بانک مهر اقتصاد امسال وارد بازار سرمایه می شود

تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۱ ۱۷:۰۰
کد : n910222006
بازدید: [۱,۲۰۸ بار]

مدیر عامل موسسه مالی و اعتباری مهر :
بانک مهر اقتصاد امسال وارد بازار سرمایه می شود
تسلط بازار سرمایه باید بیش از بازار پول باشد
در یک اقتصاد منطقی، باید تسلط بازار سرمایه بیش از بازار پول باشد و برای رسیدن به این هدف، بازار سرمایه باید توسعه یافته و تقویت شود.

برگزاری نمایشگاه تخصصی بورس، بانک و بیمه موجب تقویت بازار سرمایه می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، مدیرعامل مؤسسه مالی و اعتباری مهر با بیان مطلب بالا در حاشیه ششمین نمایشگاه تخصصی بورس، بانک و بیمه گفت: به طور سنتی بازار پول و سرمایه با یکدیگر در رقابت هستند و این رقابت باید به نحو مناسبی مدیریت شود. غلامحسن تقی نتاج ادامه داد: در یک اقتصاد منطقی، باید تسلط بازار سرمایه بیش از بازار پول باشد و برای رسیدن به این هدف، بازار سرمایه باید توسعه یافته و تقویت شود. وی با اشاره به فراهم شدن زمینه پذیره‌نویسی۵1 درصد از سهام این بانک، گفت: با توجه به اقدامات انجام شده و اخذ مجوزهای لازم، بانک مهر اقتصاد در سال جاری راه‌اندازی می‌شود. مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری مهر خاطرنشان کرد: سرمایه این موسسه در حال حاضر بالغ بر 400 میلیارد تومان است و چهار درصد از نقدینگی کل کشور را در اختیار دارد. وی به ادغام برخی موسسات مالی و بانک ها اشاره کرد و افزود: برای ادغام مؤسسات، ابتدا باید شفاف سازی صورت گیرد و پس از آن ادغام انجام شود، اما متاسفانه دیده شده که ادغام انجام و سپس شفاف سازی شده است. این در حالی است که اگر مراحل ادغام به صورت منطقی پیش نرود، هم سپرده‌گذاران و هم سهام‌داران در مؤسسات متضرر می‌شوند. نتاج در خصوص برنامه ریزی های صورت گرفته برای خروج از بازار سرمایه گفت: موسسات پولی و بانکی در ارتباط با سقف میزان مشارکت در بورس محدودیت دارند و این سقف محدودیت 40 درصد سرمایه پایه است.به علاوه،زمانی که پذیره‌نویسی بانک مهر اقتصاد انجام و فعالیت آن شروع شود، این حجم 40 درصدی کاهش می یابد، بنابراین اگر اقدامی در بازار سرمایه برای فروش سهام انجام شود، در راستای مصوبه بانک مرکزی است. مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری مهر تاکید کرد: خروج تدریجی از بازار سرمایه در دستور کار است، ولی این به این معنی نیست که بخواهیم با زیان نسبت به سرمایه‌گذاری اولیه از بازار خارج شویم. وی با اشاره به اینکه در کوتاه‌مدت برنامه‌ای برای خروج از بازار سرمایه نداریم و می‌خواهیم میزان مشارکت خود را تثبیت کنیم، اعلام کرد: به دنبال تثبیت مشارکت در بازار سرمایه هستیم و هم اکنون بالغ بر سه هزار میلیارد تومان سهم در بازار سرمایه داریم. وی با تاکید بر اینکه می خواهیم شرکت مهر اقتصاد ایرانیان را به سهامی عام تبدیل کنیم، ابراز داشت: ماه گذشته مقدمات پذیره‌نویسی بانک مهر اقتصاد فراهم و از نظر سرمایه و سپرده قانونی همه مسائل حل شده است. نتاج ادامه داد: بنابراین در سال جاری بانک مهر اقتصاد وارد بازار پول و اقتصاد کشور خواهد شد که میزان پذیره‌نویسی آن 51درصد خواهد بود. همچنین سپرده مؤسسه مهر نیز در حال حاضر 2 هزار میلیارد تومان است

امتیاز: ۰ از ۵ ( ۰ امتياز دهنده )» نظرات
نام کاربر:
ایمیل کاربر:
وب سایت کاربر:
کد امنیتی:
  • لطفا کد امنیتی را وارد نمایید.
متن :